Wie zijn de Statenleden die u vertegenwoordigen in het Drents Parlement? Er zijn sinds de verkiezingen in 2023 een aantal nieuwe Statenleden benoemd die wij graag aan u voorstellen. Vandaag is dat Jan Steenbergen van Sterk Lokaal Drenthe.
Waarom zit je in de politiek?
Ik was al jaren actief als voorzitter van dorpsbelangen Fluitenberg. Bij de herindeling in 1998 ben ik gevraagd om actief te worden in de politiek. Die kans heb ik gepakt omdat ik veel tegen besluiten van de gemeente aan liep. Daarover wilde ik meepraten en meebeslissen. Om meer invloed te krijgen over hoe dorpen worden gefaciliteerd.
Hoe kijk je terug op de afgelopen periode?
Op en fantastische periode vanaf 1998. 16 jaar raadslid geweest. Daarna vanaf 2014 een aantal jaren wethouder. Het is de mooiste "hondenbaan" die er bestaat. Je komt overal en maakt van alles mee.
Waar ga je je de komende jaren hard voor maken?
Bouwen,bouwen,bouwen in en met name buiten de kern van dorpen en steden. Is nodig om woningbouw opgave te halen. Is opgenomen in de woonvisie en die moeten we gaan waarmaken.
Daarnaast staan voorzieningen in de dorpen goed ov vervoer en een toekomstbestendige landbouw hoog op mijn agenda.
Waarom klootschieten?
Klootschieten is een fantastische sport die ik al jaren beoefen. Bijna wekelijks vanuit ons mooie dorp Fluitenberg.
Over Jan Steenbergen
Mijn motto is en blijft actief mee blijven doen in de samenleving.